TOP 10 kasdien būtinų medžiagų žmogaus organizmui

Nors vitaminai ir mineralai žmogaus organizmui yra būtini, pats organizmas jų pasigaminti negali. Jų atsargas reikia nuolat papildyti valgant įvairius maisto produktus. Jei to nepakanka, rekomenduojami vitaminų ir mineralų maisto papildai.

Žinoma daugiau nei 20 vitaminų, tačiau 13 iš jų yra labiausiai ištirti ir įrodyta jų nauda žmogaus organizmui. Kiek tiksliai ir kokių vitaminų reikia gauti kasdien, sunku tiksliai pasakyti. Tai priklauso nuo amžiaus, lyties, organizmo būklės, aplinkos poveikio ar gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, jei žmogus rūko ar dažniau išgeria alkoholio – vitaminų atsargos jo organizme mąžta greičiau. Vitaminų atsargas, ypač B grupės, gali mažinti ir stipri kava ar juoda arbata. Vitaminų priešai yra ir antibiotikai, nitratai, stresas, fizinis bei psichinis nuovargis, įvairios ligos.

Ypač sekti vitaminų kiekį organizme turėtų senyvi žmonės, nėščios ir žindančios moterys, dietos besilaikantys žmonės, sergantys kai kuriomis lėtinėmis ligomis. Vitaminų ir mineralų poreikiai organizme padidėja ir intensyviai sportuojant ar patiriant ilgalaikį stresą.

Specialistai sutaria, kad kiekvienas žmogus kasdien turėtų gauti šių maistinių medžiagų.