„Orkla“ – tarp tvariausių Europos įmonių

Įmonių tvarumo politika ir socialinė atsakomybė vis populiarėja. Tai liudija prestižinis „Dow Jones“ tvarumo indeksas, kuris nuo 1999 metų vertina visame pasaulyje tvarumo srityje veikiančių įmonių rezultatus. Šių metų vertinime dalyvavo 1843 įmonės, tai yra 33 proc. daugiau nei praėjusiais 2020 metais. Visgi kompanijai „Orkla“ pavyko ne tik išlaikyti, bet ir pagerinti savo rezultatus.

„Dow Jones“ tvarumo indekso 2021 m. duomenimis, kompanija „Orkla“ yra viena iš 10 proc. pirmaujančių įmonių pagal tvarumą Europoje. Kompanija jau vienuoliktus metus iš eilės yra įtraukta į šį tvarumo indeksą. O šiemet ji pagerino pernykščius rezultatus, surinkdama 63 balus iš 100.

„Tai svarbus mūsų darbo tvarumo srityje pripažinimas. Didžiuojuosi „Orkla“ darbuotojais ir jų pastangomis, kad mūsų įmonė būtų tarp tvarumo lyderių“, – sako „Orkla“ prezidentas ir generalinis direktorius Jaanas Ivaras Semlitschas.

„Dow Jones“ tvarumo indeksas laikomas vienu iš reikšmingiausių pasaulyje įmonių aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės rodiklių reitingų, kuriuo vadovaujasi investuotojai ir kitos suinteresuotos šalys, kai vertinami įmonių nefinansiniai rezultatai.

Kompanijų tvarumo indeksas nustatomas vertinant jų rezultatus trijose pagrindinėse kategorijose: aplinkos apsauga, visuomeniškumas ir valdymas (angl. Environmental, Social and Governance (ESG)).

Aplinkos apsaugos kategorijoje „Orkla“ bendrai surinko 71 iš 100 taškų, o aukščiausią 100 iš 100 balų įvertinimą surinko tokiose srityse kaip rūpinimasis aplinkos apsauga, klimato strategijos diegimas ir laikymasis, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimas ir mažą anglies pėdsaką paliekančių produktų kūrimas.

Kompanija „Orkla“ taip pat yra tarp 5 proc. geriausių pakuočių kūrimo ir panaudojimo srityje. Tai yra reikšmingas pokytis, lyginant su praėjusiais metais, kuris atspindi įmonės pastangas kurti tvarius pakavimo sprendimus, pasitelkiant atsinaujinančias ir perdirbamas medžiagas.

„Orkla“ taip pat buvo dar kartą įvertinta dėl darbų sveikatos ir mitybos srityje. Pagrindinis kompanijos pasiekimas – sveikos gyvensenos bei mitybos puoselėjimas kuriant sveikesnius maisto ir kitus produktus.