„Orkla“ nulinės emisijos tikslai patvirtinti Mokslu pagrįstų tikslų iniciatyvos (SBTi)

„Orkla“ yra viena pirmųjų kompanijų visame pasaulyje, kurios tikslus iki 2045 m. pasiekti nulinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą visoje vertės grandinėje patvirtino Mokslu pagrįstų tikslų iniciatyva (Science Based Targets initiative (SBTi).

 

„SBTi Corporate Net-Zero Standard“ yra pirmoji pasaulyje sistema, skirta korporacijoms eiti koja kojon su klimato kaitos temose veikiančiu mokslu. Standarte pateikiamos gairės, kriterijai ir rekomendacijos, pagal kuriuos įmonės turi nustatyti moksliškai pagrįstus nulinius tikslus, atitinkančius pasaulinės temperatūros 1,5 °C pokytį.

 

„Orkla“, kaip maisto ir kitų plataus vartojimo prekių gamintojos, pagrindinis indėlis į tvarų vystymąsi yra gebėjimas pasiūlyti tvarius produktus, o Jungtinių Tautų (JT) 12-asis darnaus vystymosi tikslas – atsakingas vartojimas ir gamyba – yra „Orkla“ tvarumo koncepcijos esmė.

 

Iš pradžių „Orkla“ iki 2030 m. perpus sumažins išmetamų teršalų kiekį, o iki 2045 m. nusistatė „SBTi giriamą ambicingą grynojo nulio tikslą:

 

„Labai didžiuojamės gavę pripažinimą už savo svarbius tikslus. „Orkla“ yra įsipareigojusi kurti tvarų augimą, todėl nuėjome ilgą kelią, kad tvarus darbas taptų neatsiejama mūsų verslo planų, sprendimų priėmimo procesų ir kasdienės veiklos dalimi. Mes įsipareigojame iki 2045 m. pasiekti nulinę emisiją skatindami tvarią žaliavų gamybą ir bendradarbiaudami su tiekėjais, toliau kurdami augalinius produktus ir energiją taupančią gamybą bei mažindami maisto švaistymą“, – sakė Aplinkos, sveikatos ir saugos viceprezidentė Inger Johanne Eikeland.

„Orkla“ rimtai žiūri į savo atsakomybę. Per pastaruosius metus korporacija padarė daug pakeitimų įvairiose vertės grandinės dalyse, siekdama prisidėti prie JT klimato tikslų įgyvendinimo. Štai keletas pavyzdžių: