„Orkla Health“ palaiko Nerijaus Buivydo socialinę iniciatyvą

20 maratonų per 20 dienų – tiek planuoja įveikti 33 metų „Demokratinės mokyklos“ vadovas Nerijus Buivydas. Jo bėgimo maršrutas drieksis aplink Lietuvą, bėgikas planuoja aplankyti 20 mokyklų. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į švietimo problemas. „Mokykloje kiekvienas vaikas turi būti gerbiamas, išgirstas ir vertinamas“, – tokią žinią bėgdamas skleis N.Buivydas.

Per 20 dienų bėgikui mėgėjui teks atlaikyti ne tik milžinišką fizinį, bet ir psichologinį krūvį. Maratonus N.Buivydas planuoja įveikti per 4-4,5 val., o po jų dar laukia susitikimai ir diskusijos su moksleiviais ir mokytojais.

„Dėmokratinės mokyklos“ vadovą kelionėje lydės specialus automobilis, kuriame jis ilsėsis, valgys ir miegos. Bėgimą pradėjęs gegužės 13 dieną nuo savo vadovaujamos mokyklos, į ją N.Buivydas vėl sugrįš birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną.

„Šią dieną pasirinkau ne atsitiktinai. Pagrindinis mano tikslas yra atkreipti dėmesį į švietimo problemas. Vaikai pirmiausiai mokykloje turi jaustis gerai, tada ir mokymosi rezultatai bus puikūs. Kaip to pasiekti neturi galvoti kabinetuose užsidarę suaugusieji. Reikia eiti ir kalbėti, bendrauti su moksleiviais, klausti jų nuomonės ir patarimų. Vaikai turi visus atsakymus, reikia tik išmokti jų klausytis“, – įsitikinęs N.Buivydas.

Prieš pradėdamas iššūkį „Demokratinės mokykos“ vadovas pasitikrino sveikatą, taip pat ir bėgimo metu kelis kartus žada konsultuotis su sporto medikais. „Orkla Health“ kompanija skyrė finansinę paramą ir padovanojo bėgikui aukščiausios rūšies „Möller‘s“ žuvų taukų, kuriais N.Buivydas stiprino organizmą viso pasiruošimo metu, juos kasdien vartos ir bėgdamas maratonus.

„Labai svarbu, kad bėgimo metu metu nepritrūktų ne tik angliavandenių, baltymų, bet organizmui kasdien būtinų omega-3 riebalų rūgščių. „Möller‘s“ žuvų taukai yra pats geriausias jų šaltinis. Omega-3 ne tik palankiai veikia kraujagyslių ir širdies sistemą, bet ir padeda palaikyti normalų kraujospūdį. Kas man dar labai svarbu – kai organizmas gauna pakankamą kiekį omega-3 riebalų rūgščių, tampa lengviau susikaupti, išlaikyti dėmesį ir koncentraciją“, – teigiamas naudas pastebi N.Buivydas.

Aukščiausios kokybės „Möller‘s“ žuvų taukų  skirta ir mokyklų vaikams. Bėgikas tiki, kad sveiki, laimingi ir savimi pasitikintys moksleiviai yra mūsų šalies ateitis.

„Pats mokykloje nesijaučiau gerai, buvau ja nusivylęs. Tai labai atsispindėjo ir mano mokymosi rezultatuose. Tai irgi buvo viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau švietimo sritį. 12 metų praleistų mokykloje yra labai svarbūs. Kokie jie bus daug lems tolimesnį moksleivių kelią. Noriu, kad jis būtų šviesesnis, tiesesnis ir demokratiškesnis“, – sako N.Buivydas.