Maratonininkas Valdas Dopolskas ruošiasi olimpinėms žaidynėms

Pasiekti kuo aukštesnį rezultatą – toks yra 23 metų maratono bėgiko Valdo Dopolsko tikslas šiemet Rio de Žaneire vyksiančiose olimpinėse žaidynėse. Lengvaatlečiui tai bus trečioji maratono distancija per visą jo karjerą.

Stebėdamas Londono olimpines žaidynes ištvermingas vaikinas nusprendė, kad po ketverių metų ir pats norėtų įveikti ilgiausią olimpinę distanciją – 42 km 195 m. Pradėjęs atkakliai ruoštis, pirmąjį savo maratoną Poznanėje jis įveikė per 2 val. 21 min. ir 37 sek. Supratęs, kad gali bėgti ir greičiau, jau antruoju savo startu Frankfurto maratone bėgikas įvykdė olimpinį normatyvą. Geriausias V. Dopolsko maratono laikas – 2 val. 16 min. 35 sek.

„Labai džiaugiuosi, kad mano svajonė startuoti olimpinėse žaidynėse išsipildė taip greitai. Tikiuosi, kad tai bus ne paskutinė mano olimpiada. Dabar turiu ir dar vieną tikslą – ateityje norėčiau pagerinti Lietuvos maratono rekordą“, – sako bėgikas.

Ruošdamasis olimpinėms žaidynėms V. Dopolskas treniruojasi du kartus per dieną. Ryto treniruotėje jis įveikia nuo 25 iki 35 kilometrų, vakarinėje – 10-12 kilometrų. Per savaitę ne sezono metu maratonininkas nubėga apie 160 kilometrų, o prasidėjus varžybų sezonui – 220 kilometrų ir daugiau.

Kad atlaikytų tokius krūvius, bėgikas turi daug dėmesio skirti savo sveikatai – mitybai ir poilsiui. Kompanija „Orkla Health“ būsimam olimpiečiui suteikė ne tik finansinę paramą, bet ir aprūpino „Möller‘s“ produktais – aukščiausios kokybės žuvų taukais iš Norvegijos.

„Mano mitybos racione yra labai daug žuvies. Labai mėgstu lašišą, dažnai ją gaminuosi. Kasdien vartoju „Möller‘s“ žuvų taukus – jie man kaip kuras, kuris papildo organizmą naudingosiomis omega-3 riebalų rūgštimis. Taigi, dopingo kontrolierių tikrai nebijau, aukščiausių rezultatų siekiu sąžiningai“, – šypsosi olimpietis.

V.Dopolskas dėkoja kompanijai „Orkla Health“, kad palaiko jį siekiant svajonės ir tikisi, kad trečiasis jo karjeros maratonas bus išties greitas. Bėgikui olimpinėse žaidynėse keliamas tikslas yra įveikti maratoną per 2 val. ir 15 min.