„Möller’s“ rūpestis jūrų ištekliais sulaukė svarbaus įvertinimo

„Möller’s“ skysti žuvų taukai pelnė dar vieną svarbų pripažinimą – jiems suteiktas atsakingos žvejybos standartas MSC (Marine Stewardship Council). Sertifikatas užtikrina, kad produktai pagaminti tik iš laukinės žuvies, sužvejotos atsakingai rūpinantis vandenynų ištekliais ir laukinės gamtos tvarumu.

Nepriklausoma nevyriausybinė organizacija MSC buvo įkurta 1997 m. siekiant nustatyti pernelyg intensyvios žvejybos sukeliamas problemas ir ieškoti būdų joms spręsti.

Bendradarbiaujant mokslininkams, žuvininkystės ekspertams ir aplinkosaugos specialistams buvo sukurtas MSC atsakingos žvejybos standartas.

Pagal MSC vertinamos ir pripažįstamos tvaria žvejyba besiverčiančios įmonės:

Tarptautinė ne pelno siekianti organizacija MSC taip pat valdo seniausią ir bene vienintelį kilmės ženklą (angl. eco-label), tenkinantį Jungtinių tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) reikalavimus. Organizacija siekia, kad ne tik dabartiniai, bet ir būsimi planetos gyventojai galėtų džiaugtis jūrų gėrybėmis ir gyvybe knibždančiais vandenimis.

Daugiau apie MSC atsakingos žvejybos standartą galima sužinoti oficialioje organizacijos interneto svetainėje www.msc.org.

Koncernas „Orkla“ dar 2015 m. prisijungė prie kitų socialiai atsakingų pasaulio bendrovių ir į savo darbotvarkę įtraukė Jungtinių Tautų priimtame dokumente „Keiskime mūsų pasaulį: Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 metų“ nustatytus 17 darnaus vystymosi tikslų, apimančių daugelį sričių ir skirtų įgyvendinti iki 2030 m.

„Orkla“ sėkmingai įgyvendina šiuos 8 iš 17 darnaus vystymosi tikslų ir siekia:

MSC sertifikatą gavusius skystus žuvų taukus „Möller’s“ gaminanti koncerno „Orkla“ įmonė „Orkla Health“ didžiausią dėmesį skiria vandenynų tvarumo išsaugojimui, nuolat imasi socialinės atsakomybės iniciatyvų ir kampanijų, bendradarbiauja su išoriniais partneriais.

Rinkdamiesi mėlynu MSC ženklu pažymėtus produktus jūs taip pat galite prisidėti prie tvarių vandenynų ir jų išteklių išsaugojimo.