Medikus ir jų pacientus pasitiks Vilniaus LIONS moterų klubo ir „Möller's“ gėlynai

Prie jau šeštą kartą rengiamos Vilniaus LIONS moterų klubo iniciatyvos gražinti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų aplinką Vilniuje šiais metais prisijungė „Möller’s.  

Šįkart amžinai žaliuojančiomis kompozicijomis apsodinti 8 akmeniniai vazonai šalia Stanislovo Kuzmos skulptūros „Lozoriau, kelkis“ ir pagrindinio įėjimo į ligoninę.

Šio kūrinio istorija – neeilinė. Nors skulptūrinė kompozicija „Lozoriau, kelkis“ sukurta 1989 m., ji atidengta tik 2016 m. – jau po autoriaus mirties. S. Kuzma paliko šios skulptūros piešinius, maketą ir daugybę informacijos sūnui Algirdui, taip pat skulptoriui, kuris nuolat talkindavo tėvui realizuojant kūrybines idėjas. Architektas R. Palekas, anksčiau bendradarbiavęs su skulptoriumi S. Kuzma, dabar su sūnumi A. Kuzma parinko skulptūrai tinkamą vietą.

Menininko valia, trimatė kompozicija „Lozoriau, kelkis“ pasitinka Santaros klinikų pacientus ir juos gydančius medikus, taip įprasmindama sergančiojo, jo artimųjų vilties ir prikėlimo dvasią. Ši menininko idėja yra kovos už gyvenimą ir Lietuvos mediko profesijos simbolis.

 

 

Pasak Vilniaus LIONS moterų klubo prezidentės Daivos Laugalienės, moterims grožio puoselėjimas yra labai malonus užsiėmimas, o tokioje vietoje jis dar ir turi ypatingą prasmę. „Santaros klinikų teritorija didelė, mes vienos tokių plotų, žinoma, neapželdinsime, – sako D. Laugalienė. – Nors mūsų indėlis kuklus, bet prasmingas“.

Šeštus metus gėlynais puoselėjamos aplinkos akcijos jau baigia išaugti kuklumo apibūdinimą ir įgauna ilgalaikio projekto vertę. Iniciatyvos pradžioje Vilniaus LIONS moterų klubo nares svarstė gėlių žiedais papuošti kurią nors sostinės erdvę. Pasirinktos Santaros klinikos, nes tai vieta, kur ateina skausmo, ligų kamuojami, tačiau ir vilties kupini žmonės.

Vilniaus LIONS moterų klubo iniciatyva, skirta ligoninei, startavo 2014 metų pavasarį. Tada buvo pasodintas rožynas priešais pagrindinį Santaros klinikų įėjimą.  Po metų netoliese, prie įėjimo į Akušerijos ir ginekologijos kliniką, esanti erdvė apsodinta pilnavidurėmis sakuromis. Vėlesniais metais gėlynais ir daugiamečių augalų kompozicijomis puoštos kitos erdvės aplink ligoninę.

Želdynus parenka ir jų sodinimą suprojektuoja už Santaros klinikų aplinkos tvarkymą atsakingi specialistai, o Vilniaus LIONS moterų klubo narės prisideda finansavimu ir pagalba sodinant augalus. Šiemet finansinę paramą skyrė „Möller’s“.